Utrecht Tramvay Saldırısı

Hollanda’nın Utrecht kentinde bugün saat 10.45’te tramvayda meydana gelen saldırıda üç kişinin öldüğü ve 3 kişinin ağır yaralı olduğu belirtiliyor. Hollanda basınında yer alan bilgilere göre saldırganın henüz yakalanmadığı ve saldırının ne amaçla yapıldığı bilinmediği yönünde.

Kurbanlara rahmet, yakınlarına, Utrecht sakinlerine, ve Hollanda’da yaşayan herkese Türkiye’den gelmiş ekspetler olarak başsağlığı diliyoruz.

Saldırı haberinin duyulmasıyla birlikte, saldırganın Türkiye doğumlu olmasının resmi kaynaklarca ve medyada vurgulanması Hollanda’da yaşayan bir kısım Türkiyelilerde üzüntü ve şaşkınlık yarattı. Biz de burada yaşayan ekspetler olarak her türlü şiddeti kınıyor ve bu tip şiddet eylemlerinin Hollanda ve Türkiyelilerin ilişkilerine zarar vermemesini temenni ediyoruz.

Utrecht Tram Attack

In the Dutch city Utrecht, today at 10:45 three people were killed and three were gravely wounded. According to Dutch news the attacker is still on the run and his motives are unknown.

We extend our condolences and wish fortitude to the families of those who lost their lives, to the residents of Utrecht, and to the Dutch society.

With news coming in, there was an emphasis in some media and some government offices that attacker was born in Turkey. This has created sadness and astonishment among some Turkish Expats. We condemn all kinds of violence, and we wish that such acts of violence does not harm the relations of the Dutch and Turkish people living in the Netherlands.


NL-TR-Expat taziyet ziyaretimiz. NL-TR-Expat condolences.