Rotterdam Maratonuna katılan İtfaiye gönüllüsü hayatını kaybetti

Bugün Rotterdam maratonuna katılan bir kişi hayatını kaybetti. Maratonu organize eden kuruluş, hayatını kaybedenin bir itfaiye gönüllüsü olduğunu ve hastanede öldüğünü açıkladı.

Stentor’un bildirdiğine göre talihsiz vatandaş İJsselland bölgesi itfaiyesinde gönüllü olarak çalışıyordu. İtfaiye vatandaşın hayatını kaybettiğini onayladı, fakat nerde ikamet ettiğini ve yaşını bildirmek istemedi. Adam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ambülans personeli için, hava sıcaklığından etkilenen katılımcılardan dolayı yoğun geçti. Üç kişiye acil yaşam desteği yapıldı.

Rotterdam Maraton Direktörü Mario Kadıks, yapılan haberlere yanıt verdi: “Çok üzücü ve etkinliği sessizliğe boğdu. Hepimiz derinden etkilendik. Akraba ve geride kalanların acılarını en kalbi duygularımızla paylaşıyoruz. Geride kalanlara saygımızdan dolayı bu elim olay hakkında başka açıklama yapmayacağız.”

Rotterdam Maratonu katılımcısının hayatını kaybetmesi ilk değil. 2006’da, 41 yaşında bir Alman vatandaşı bitiş çizgisine 500 metre kala, yığılıp kalmıştı. ilk yardım müdahalesi yapılmasına rağmen, daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. 2012’de, Vught’ten katılan 14 yaşındaki bir genç, 10 kilometre dinlenme arası sonrası kalbi durmuş ve hayatını kaybetmişti.

Kaynak: https://www.ad.nl/rotterdam/vrijwillige-brandweerman-overleden-na-deelname-marathon-rotterdam~aa0508b6/

Çevirmen: Kayaser