Avukat Nazmi Türkkol ile Söyleşi (6 Şubat 2021)

Hollanda’da 2021 yılı içerisinde yeni yasalar yürürlüğe girdi. Bunlardan bir kısmı bizleri de yakından ilgilendiriyor. 2021’deki diğer önemli bir gelişme genel seçimler. Avukat Nazmi Türkkol ile bu konuları kapsayan bir söyleşiyi 6 Şubat 2021 Cumartesi akşamı 20:00’de yapıyoruz.

Nazmi Bey aynı zamanda seçimlerde milletvekili adayı. Nazmi Türkkol’un zaman ayırıp bizleri yasal değişiklikler ve seçimler konusunda bilgilendirecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.

Saat 20:00’de başlayacak olan söyleşiye sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Söyleşiye Facebook grubumuz etkinliklerinden katılabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/nltrexpat.hollanda

Söyleşi hakkında:

  • Otomatik Bilgi Alışverişi nedir?
  • Hollanda – Türkiye arası bilgi alışverişi ne zaman başlıyor?
  • Türkiye’deki mal varlıklarımızı Hollanda’daki mercilere beyan etmemiz gerekiyor mu? Yoksa bu zaten otomatik olarak mı yapılacak? Peki ya tam tersi mümkün mü?
  • 2021 yılı başında hangi yasalar yürürlüğe girdi?
  • Bu yasal düzenlemeler hayatımızda neleri değiştirecek?
  • Vergisel anlamda neler değişiyor?

Avukat Nazmi Türkkol hakkında:

1969 Amsterdam doğumludur. 1993 yılında Vrije Universiteit Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1993 ve 1996 yılları arasında Amsterdam’da tanınmış hukuk bürolarında çalışmıştır.


1996 yılında iki Hollandalı avukatla beraber, Amsterdam’da bulunan hukuk ve avukatlık bürosunu kurmuştur. Bunun yanında Hollanda TEMA Vakfı Denetim Kurulu Başkanlığı, NETUBA (The Netherlands Turkey Business Association) Yönetim Kurulu Üyeliği, Hollanda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği ve T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu’nda Hukuk Danışmanlığı yapmıştır.


2008 yılında faaliyetlerine başlayan Avrupa Türk Avukatlar Birliği’nin (EATL- European Association of Turkish Lawyers) kurucusu ve başkanıdır.
2012 yılından beri de Amsterdam Barosu’nu Hollanda Barolar Birliği’nde temsil eden, Avukatlar Temsil Kurulu’nun üyeliğine devam etmektedir.
Bir çocuk babası olan Türkkol, 2021 yılında yapılacak Hollanda Genel Seçimleri’nde milletvekili adayıdır.